Koszt: udział w spotkaniu jest bezpłatny (wymagane zgłoszenie mailem na adres forum@ipbbs.org.pl)
Cel spotkania:
Wychodząc naprzeciw dynamicznym zmianom zachodzącym także w naszej branży oraz odpowiadając na potrzebę integracji środowiska i możliwości wymiany poglądów, zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu REGIONALNYCH SPOTKAŃ BRANŻOWYCH (za nami spotkania w Łodzi i Krakowie, kolejne odbędą się w Poznaniu i Wrocławiu). Relacja na http://www.ipbbs.org.pl/aktualnosci/pierwsze-spotkania-regionalne-w-lodzi-i-krakowie ).
Spotkania mają trzy zasadnicze cele: przybliżyć zainteresowanym sposób funkcjonowania i cele Izby, przekazać informacje biznesowe oraz pozwolić na dyskusję w środowisku na istotne tematy związane z rozwojem rynku i możliwościami jego stymulacji. Podczas spotkań, swoją wiedzą na temat „Optymalnej formy działalności” podzielą się eksperci z Grant Thornton zajmujący się na co dzień doradztwem w tym zakresie.
Wierzymy, że będzie to czas na wymianę wiedzy, doświadczeń i pomysłów, abyśmy działając wspólnie mogli osiągnąć więcej.
Zapraszamy do udziału!
Zapisy: warunkiem uczestnictwa jest przesłanie do dnia 13 maja zgłoszenia na adres forum@ipbbs.org.pl podając w treści maila:
-datę spotkania i nazwę miasta (19 maja, Gdańsk)
– imię i nazwisko uczestnika
– adres email i telefon do uczestnika
– dane kontaktowe do firmy
*Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń
Organizator: Izba Przedsiębiorców Branży Biurowo – Szkolnej, ul. Działdowska 11 lok. 4, 02-184 Warszaw, biuro@ipbbs.org.pl, tel. 22 401 13 22
O nas:
(więcej na www.ipbbs.org.pl)
Polska Izba Przedsiębiorców Branży Biurowo-Szkolnej została utworzona w 1994r. Przez wiele początkowych lat Izba była stowarzyszeniem managerów zarządzających przedsiębiorstwami wprowadzającymi produkty na rynek, stąd reprezentowała przez swoich osobowych członków wyłącznie producentów i importerów. Wkrótce po rejestracji, IPBBS został organizatorem Meeting Premiera największych targów branżowych w Europie Środkowo-Wschodniej.
Na początku tego wieku zapotrzebowanie na targi branżowe silnie zmalało i wtedy IPBBS rozpoczął organizować Forum Branży – doroczną 2 dniową konferencję branżową dla wszystkich uczestników branży. Organizacja Forum pozwoliła na poszerzenie członkostwa w Izbie o managerów całego kanału odsprzedaży produktów, czyli hurtowni, biuro-serwisów, firm usługowych z usługami stemplarskimi i ksero i sklepów biurowo-papierniczych. Od tego momentu Izba reprezentuje pośrednio poprzez swoich członków interesy całej branży biurowo-szkolnej. W 2015r członkowie podjęli decyzję o przekształceniu IPBBS bezpośrednio w Izbę Gospodarczą reprezentującą firmy. Oczekujemy, że wkrótce zakończymy okres naboru firm członkowskich (wymagane minimum 100 firm) i zarejestrujemy Izbę Gospodarczą.
Celem przekształcenia jest uzyskanie statusu organizacji społecznej samorządu przedsiębiorstw i uzyskanie bezpośredniego wpływu na kształtowanie środowiska gospodarczego w którym pracujemy i które tworzymy. Włączenie przedsiębiorstw jako członków naszej organizacji kończy okres w którym członkostwo było przywilejem niewielu i otwiera drogę do wielopłaszczyznowej współpracy firm w ramach naszego środowiska.
Zarząd IPBBS zauważa silne przyspieszenie tempa zmian zachodzących w naszej branży i dlatego wdraża i adoptuje w sposób ciągły strukturę i sposób działania Izby.
Korzyści:
IBS stawia na pierwszym miejscu potrzeby swoich Członków. Oferujemy szeroką gamę produktów i usług, z których wiele dostępnych jest wyłącznie dla Członków. Za działania podejmowane przez IBS członkowie nie ponoszą żadnych dopłat albo otrzymują na nie znaczne rabaty. Niezależnie, czy chodzi o HR, zarządzanie środowiskiem, doskonalenie procesów biznesowych, kwestie prawne czy lobbowanie, możemy pomóc Twojej firmie i wspierać jej rozwój. Wśród licznych korzyści oferujemy:
- Forum branżowe – preferencyjne warunki udziału w prelekcjach i debatach (XII Forum już 21.10.2016, hotel Mercure w Warszawie
- imprezy integracyjne i spotkania o charakterze sportowym (rajdy motocyklowe, rowerowe, zawody narciarskie)
- wymiana wiedzy wśród przedstawicieli branży – spotkania, forum wymiany dobrych praktyk, mentoring
- pomoc prawna w zakresie usług patentowych
- wsparcie przy uzyskaniu dotacji unijnych: dla członków z min. 6 miesięcznym stażem, dodatkowe 15 punktów w ocenie projektów w regionalnych programach operacyjnych (rpo 1.4 2014-2020)
- projekty – możliwość udzialu w licznych projektach i wpływu na zmiany zachodzące w branży
- (np. projekt certyfikacji produktów)
- prestiż
Poniżej kilka przykładów, jak argumentowali swoje decyzje przedstawiciele kilku firm, które już nam zaufały:
– Izby gospodarcze, które zrzeszają nie tylko naszych dostawców, ale również najbliższych konkurentów stanowią doskonałą okazję do wymiany doświadczeń, poznania opinii i kierunków rozwoju. Dla firmy Europapier – Impap to właśnie dialog z branżą jest jednym z kluczowych elementów strategii rozwoju. Mamy ogromną nadzieję, że nowo powstająca Izba Gospodarcza Branży Biurowo-szkolnej pomoże nam w utrzymaniu tego dialogu i będzie ważnym miejscem spotkań i dyskusji na temat trendów, szans, zagrożeń oraz perspektyw rozwoju dla całej branży artykułów biurowo-szkolnych. – Krzysztof Włodarski, Junior Marketing Manager, Europapier-Impap Sp. z o.o.
– W odpowiedzi na zaproszenie Zarządu przystąpiliśmy do Izby Gospodarczej Branży Biurowo-Szkolnej. Przedstawiona propozycja przekształcenia Stowarzyszenia w Izbę Gospodarczą jest racjonalna. Jest potrzeba przekształcenia formuły działania o charakterze towarzysko-klubowym na korzyści biznesowe dla członków przedsiębiorców. Takimi korzyściami mogą być np. koncentracja odbiorców dla dostawców/ producentów/ importerów a dla odbiorców biuroserwisów/ hurtowni (członków Izby) dodatkowe rabaty/ bonusy. Jest to szczególnie istotne dla firm nie zrzeszonych w grupy zakupowe. Takich firm jest zdecydowana większość w branży. To główne oczekiwanie od nowej Izby. Podsumowując, oczekujemy nie tylko przekształceń formalnych, ale przede wszystkim przekształcenie w działalność o mierzalnych korzyściach dla członków. – Monika Węcławiak, Ofix.pl
– Deklaracja przystąpienia do tworzonej Izby Gospodarczej była naturalną konsekwencją wieloletniego członkostwa w IPBBS. Nie mam naiwnej wiary, że Izba jest łatwym antidotum na problemy nurtujące naszą branżę. Z drugiej strony są sfery, w których więcej można osiągnąć działając wspólnie. Przykładowo Izba może mieć wpływ na ustawodawstwo w sprawach gospodarczych i reprezentować interesy członków wobec administracji publicznej. Ważniejsze jednak, moim zdaniem, są miękkie aspekty funkcjonowania Izby jak nawiązywanie kontaktów biznesowych czy wymiana doświadczeń. Zachęcam do członkostwa w Izbie. Razem możemy trochę więcej. – Artur Romanowski, Prezes Zarządu, Amex Group.
Zapraszamy do dołączenia do naszego grona! Razem możemy więcej.